Μίσθωση χώρων και εταιρικές εκδηλώσεις

Το Λεβέντειο Δημοτικό Μουσείο Λευκωσίας προσφέρεται ως ένας από τους ιδανικότερους χώρους για ποιοτικές εταιρικές και ιδιωτικές εκδηλώσεις. Οι λειτουργικοί και πολιτιστικά φορτισμένοι χώροι του Μουσείου μπορούν να φιλοξενήσουν δημοσιογραφικές διασκέψεις, συνέδρια, παρουσιάσεις εκδόσεων, συμπόσια, διαλέξεις, επαγγελματικά δείπνα και κοκτέιλ και δεξιώσεις. Πέρα από τις πάγιες χρεώσεις της μίσθωσης χώρων, επιπλέον χρέωση υπάρχει για το προσωπικό του Λεβέντειου Δημοτικού Μουσείου που θα εμπλακεί στην εκδήλωση, αν και εφόσον η εκδήλωση πραγματοποιηθεί εκτός του ωραρίου λειτουργίας του Μουσείου. Απαραίτητη είναι η υπηρεσία φύλαξης και ασφάλειας, καθώς και υπηρεσία καθαριότητας. Διοργανώσεις που ξεχωρίζουν… Το Μουσείο συνεργάζεται με εταιρείες που προσφέρουν υπηρεσίες τροφοδοσίας, διακόσμησης, επιπλέον τεχνικό εξοπλισμό και σχετικό εξειδικευμένο προσωπικό. Έχει τη δυνατότητα να αναλάβει και να επιβλέψει με επιτυχία διοργανώσεις εκδηλώσεων. Οι εταιρικές / ιδιωτικές εκδηλώσεις μπορούν να εμπλουτιστούν με ειδικές ξεναγήσεις από το καταρτισμένο προσωπικό του Μουσείου ή από επαγγελματία ξεναγό, τόσο στα ελληνικά όσο και στα αγγλικά ή σε άλλες γλώσσες. Είναι επίσης διαθέσιμα ξεχωριστά αναμνηστικά είδη από το Κατάστημα του Μουσείου, που μπορούν να αποτελέσουν μοναδικά εταιρικά δώρα. Όλα τα έσοδα από τις εταιρικές / ιδιωτικές εκδηλώσεις ενισχύουν το ταμείο του Συνδέσμου Φίλων του Λεβέντειου Δημοτικού Μουσείου Λευκωσίας και της Λεβεντείου Πινακοθήκης. Τα έσοδα διατίθενται για τον εμπλουτισμό των Συλλογών του Μουσείου αλλά και για την ενίσχυση των εκπαιδευτικών προγραμμάτων του. Όλοι οι χώροι του Μουσείου διαθέτουν πρόνοιες για πρόσβαση από άτομα με αναπηρίες. Μίσθωση χώρων Αίθουσα Προσωρινών Εκθέσεων Ιδανική για σεμινάρια, δημοσιογραφικές διασκέψεις, συμπόσια, εκπαιδευτικά σεμινάρια, δείπνα και κοκτέιλ.
  • Για διαλέξεις: 100 άτομα
  • Για γεύμα / buffet: 130 άτομα
  • Για γεύμα / set menu: 100 άτομα
  • Για κοκτέιλ: 100-130 άτομα
Χρέωση για ολόκληρη μέρα: 1.000 ευρώ Χρέωση για μισή μέρα: 500 ευρώ Ο χώρος διαθέτει οπτικοακουστικό εξοπλισμό. Εσωτερική αυλή Η εσωτερική αυλή του Λεβέντειου Δημοτικού Μουσείου Λευκωσίας προσφέρει το κατάλληλο περιβάλλον για τη διοργάνωση μιας μοναδικής εκδήλωσης κατά τη διάρκεια της άνοιξης, του καλοκαιριού ή ακόμη και των αρχών του φθινοπώρου. Ο χώρος είναι ιδανικός για δείπνα και δεξιώσεις, ενώ μπορεί να φιλοξενήσει και προβολές.
  • Για διαλέξεις / προβολές: 100 άτομα
  • Για γεύμα / buffet: 100 άτομα
  • Για γεύμα / set menu: 70 άτομα
  • Για κοκτέιλ: 100-150 άτομα
Χρέωση για ολόκληρη μέρα: 1.400 ευρώ Χρέωση για μισή μέρα: 1.000 ευρώ Ο χώρος διαθέτει οπτικοακουστικό εξοπλισμό. Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Το Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης του Λεβέντειου Δημοτικού Μουσείου Λευκωσίας αποτελεί ιδανικό χώρο για μικρά σεμινάρια, συνέδρια, δημιουργικά εργαστήρια αλλά και ιδιωτικά δείπνα ή κοκτέιλ.
  • Για γεύμα / buffet: 20 άτομα
  • Για γεύμα / set menu: 20 άτομα
  • Για κοκτέιλ / διαλέξεις / συνέδρια: 50 άτομα
Χρέωση για ολόκληρη μέρα: 500 ευρώ Χρέωση για μισή μέρα: 300 ευρώ Χώροι υποδοχής Οι χώροι υποδοχής του Λεβέντειου Δημοτικού Μουσείου Λευκωσίας προσφέρονται για μικρά ιδιωτικά γεύματα, κοκτέιλ ή διαλέξεις.
  • Για γεύμα / buffet: 60 άτομα
  • Για γεύμα / set menu: 60 άτομα
  • Για κοκτέιλ: 70 άτομα
  • Για διαλέξεις: 30-50 άτομα
Χρέωση για ολόκληρη μέρα: 500 ευρώ Ο χώρος είναι διαθέσιμος εκτός των ωρών λειτουργίας του Μουσείου. Επιπλέον χρεώσεις:
  • Υπεύθυνος φύλαξης: Θα συμφωνηθεί στην τελική προσφορά.
  • Υπεύθυνος καθαριότητας: Θα συμφωνηθεί στην τελική προσφορά.
  • Επιπρόσθετη χρέωση υπάρχει για την ενοικίαση ειδικής οθόνης και projector εξωτερικού χώρου.
Κρατήσεις και πληροφορίες: Μαργαρίτα Κουνναφή Λειτουργός Δημοσίων Σχέσεων και Επικοινωνίας Τ.: 22661475 (εσωτ.: 110) / Ε.: info@leventismuseum.org.cy

Εδώ μπορείτε να βρείτε Φωτογραφίες,Όρους και Προϋποθέσεις